KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Den Země v knihovně - pestrý program i sběr mobilů

Knihovna města Ostravy nabídne svým čtenářům pestrý program k oslavám svátku naší planety. Den Země slavíme 22. 4., ale připomínat si jej budeme během celého měsíce dubna. Vzhledem k tomu, že není jasné, v jakém režimu bude knihovna fungovat, je většina akcí připravena také v online verzi. Čtenáři je najdou na webových stránkách u jednotlivých poboček nebo na hlavní straně pod tlačítkem Knihovna online. Těšit se mohou na soutěže, testy, únikové hry, workshopy, tematické nabídky knih a výtvarné dílny. Výherci soutěží budou odměněni drobnými cenami.

 

Možná se sejdeme i osobně, pokud to epidemiologická situace a počasí dovolí. 21. dubna proběhne u radvanické pobočky soutěž pro děti Tajemství stromů v Dalimilově parku. 

 

V rámci Dne Země se knihovna zapojila také do kampaně Čas pro přírodu neziskového projektu REMOBIL. Návštěvníci knihovny mají možnost zbavit se starých a nepotřebných mobilních telefonů a tím pomoci přírodě a dokonce přispět na dobrou věc. Mobily budou zrecyklovány a 10 Kč za každý kus půjde na charitativní účely. Sběr mobilů, ale i tabletů a příslušenství, probíhá u výdejních míst v ústřední knihovně a ve všech pobočkách. Ukončen bude 22. 4.

 

Čtenáři, kteří k nám v dubnu zavítají, budou obdarováni semínky slunečnic. Originální balíček jim připomene letošní stoleté výročí knihovny. Pokud slunečnice zasadí, potěší oba oslavence najednou, knihovnu i Zemi. A navíc podpoří udržitelný rozvoj.

 

Projekt Den Země je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.


Přílohy
pdfDEN ZEMĚ PROGRAM [pdf, 440 kB]