KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Znovuotevření pobočky na Podroužkově ulici po rekonstrukci

Knihovna v Podroužkově ulici v Ostravě-Porubě byla minulý rok uzavřena a prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Původně sídlila knihovna jen v provizoriu, v pouhé čtvrtině objektu, který sloužil kdysi jako mateřská škola.

 

Nyní čeká na čtenáře trojnásobná plocha. Knihovna Podroužkova se tak stane největší i nejmodernější knihovnou v Porubě. Zatímco třeba pobočka Opavská sídlící u vozovny tramvají nabízí pro veřejnost plochu 500 m2, Podroužkova poskytne více než 2,5 krát tolik. Interiéry navrhl porubský architektonický ateliér PROJEKTSTUDIO EUCZ.

 

Provoz pro veřejnost začne v pondělí 22. února. Půjčovní doba pobočky stejná, jak tomu bylo v tomtéž místě před rekonstrukcí nebo donedávna v knihovně L. Podéště, která otevřením spádové pobočky Podroužkova zanikne. Od pondělí do čtvrtka budeme mít otevřeno v čase 8.00 – 18.00 hodin, v pátky do 15.00 hodin, zatím bez provozu ve středy a soboty. Oddělení pro děti bude mít dopolední provoz pro veřejnost v pátky od 8.00 do 15.00 hodin, ve zbylé dny od 12.00 do 18.00 hodin, protože ostatní dopoledne jsou k dispozici pro vzdělávání formou besed a lekcí dětí z mateřských, základních a středních škol. Plánujeme, že od září 2021 budou půjčovní hodiny pro veřejnost rozšířeny.

 

Knihovna Podroužkova nabídne čtenářům přes 40 tisíc knih. Návštěvníci budou moci užívat návratový box na knihy, tzv. knihobox, kavárnu s venkovní terasou, parkour hřiště a herní prvky pro nejmenší děti i nově vzniklé parkoviště.